O nás

Manželé StrakovI a jejich jóGA

Těší nás život, jeho pestrobarevnost i překážky, které nám staví do cesty a díky nimž se krůček po krůčku přibližujeme ke hvězdám. Jsme tvořivou silou svého života. Věříme v zázraky, toužíme vyletět nad mraky a rádi bychom jednou potkali Malého prince. Radujeme se z kouzelných maličkostí, prožíváme plně každý den, posloucháme tóny bytostí kolem, tady a teď spřádáme svůj sen.

S jógou se přátelíme pěkných pár let a přátelství je to čím dál hlubší. Časem dorazila potřeba učit a předávat toto pradávné umění dál. Do týmu jsme přibrali také fyzioterapii a udělali jsme z ní a jógy nejlepší kamarádky. Od té doby máme k ruce dvě věrné pomocnice, se kterými slézáme hory, sjíždíme řeky, zpíváme, hrajeme na kytaru, tvoříme, malujeme, smějeme se, kouzlíme v kuchyni zdravá jídla, pečeme dorty, venčíme bicykl, pozorujeme západy slunce, běháme o 106, fotíme, hrajeme Scrabble, sázíme stromy, poznáváme svět, nahlížíme do divadel a chrámů, listujeme knihami, lenošíme u krbu, prolézáme útulné kavárny a čajovny, hrajeme si nebo píšeme básně. A je nám u toho krásně…

Věnujeme se tradiční klasické józe podle Patandžálího osmidílné stezky. Jógu vnímáme jako duchovní cestu, po které naše tělo putuje s duší ruku v ruce.

Fyzické cvičení v našem podání ctí fyzioterapeutické zásady správného držení těla, vědomého dýchání i korektní práce pohybového aparátu v jógových pozicích. Lekce vedeme ve dvou, což nám krom propojení mužské a ženské energie poskytuje rovněž dostatečný prostor věnovat se svým klientům důkladně a zlehka dohlížet na to, aby jógové techniky a cvičení prováděli správně.

Na hodinách se krásně protáhneme, rozdýcháme, posílíme tělo a naučíme se jeho správnému držení, uvolníme přebytečné napětí a zrelaxujeme. Budeme se učit vnímavosti, koncentraci, plné pozornosti i prožívání přítomného okamžiku, začneme kultivovat sami sebe a rozvíjet své jemné smysly a vnímání. Objevíme v sobě skryté síly, o kterých jsme dřív ani netušili.

Mgr. TEREZA STRAKOVÁ

Fyzioterapeutka a lektorka jógy

Ing. PETR STRAKA

Lektor jógy a lesní inženýr
Přesunout se na začátek