fyzioterapie

POMŮŽEME VÁM!

Pokud Vás trápí bolesti jakékoliv části pohybového aparátu (zad, šíje, hlavy, pánve, ramen, kyčlí, kolen, zápěstí, kotníků…), jste po úraze, nedaří se Vám otěhotnět nebo si zkrátka jen chcete odpočinout u příjemné masáže či správným držením těla do budoucna problémům s pohybovým aparátem předcházet, nabízíme tyto služby:

Fyzioterapie

950 Kč
Jedna terapie
  • Délka - 50 minut

Fyzioterapie

do domu

1100 Kč
Jedna terapie
  • Délka - 55 minut

Fyzioterapie

Permanentka

4750 Kč
4250 Kč
Pět vstupů
  • Délka - 50 minut

Metoda Ludmily Mojžíšové

Metoda Ludmily Mojžíšové je diagnosticko – léčebná metoda určena ženám s funkční sterilitou – tedy těm, kterým se nedaří otěhotnět, přestože jsou po gynekologické stránce v pořádku.

Spočívá v nápravě svalové nerovnováhy těla a v reflexním ovlivnění nervosvalového aparátu pánevního dna, na kterém „leží“ ženské pohlavní orgány. V podstatě jde o to, že zvýšené napětí svaloviny pánevního dna se může přenášet i na vejcovody, dělohu a pochvu, které pak nefungují normálně.

Úspěšnost metody – tedy počet otěhotnění – je 33%. Metodu lze rovněž použít jako podpůrnou k umělému oplodnění a v rámci přípravy na otěhotnění vůbec, neboť má spoustu dalších blahodárných účinků. Běžně se využívá v léčbě bolestí zad, hlavy, kostrče a zevních pohlavních orgánů, při poruchách menstruace, bolestivém pohlavním styku, při obstipaci nebo inkontinenci.

Jak léčba metodou Ludmily Mojžíšové probíhá?

Pacientka dochází 1x za menstruační cyklus za fyzioterapeutkou, která provádí speciální masáže, pasivní pohyby a mobilizace. Nedílnou součástí léčebného procesu je spolupráce pacientky, jejíž úkolem je 2x denně cvičit jednoduchou sestavu, kterou ji fyzioterapeutka naučí a v průběhu léčby obměňuje. Tento cyklus se opakuje nejméně 6x, tedy přibližně po dobu půl roku. Čím je žena starší, tím delší dobu potřebuje k tomu, aby byla léčba úspěšná.

Kdo byla Ludmila Mojžíšová?

Ludmila Mojžíšová (1932–1992) pracovala jako zdravotní sestra a později asistentka na Fakultě tělesné výchovy a sportu. Zabývala se odstraňováním funkčních poruch pohybového aparátu a vyvinula pro to vlastní metodu. Tu zpočátku využívala u sportovců (jako zdravotník se zúčastnila i olympiády), ale posléze si všimla, že řadě jejích pacientek léčených pro pohybové obtíže se podařilo otěhotnět, i když se do té doby neúspěšně léčily pro neplodnost. Společně s gynekologem prof. MUDr. E. Čechem pak tento poznatek dále rozvíjela a pomohla tak stovkám žen k vytouženému dítěti.

„Dostanete devět cviků. Budete cvičit, abyste si zpevnily půlky. Za měsíc se přijdete ukázat a budete je mít každá jako mandle. Já vás to cvičení teď tady naučím a pak už se doma musíte snažit samy. Děti chcete vy, takže si pamatujte, že každá jste svého štěstí strůjce,“ říkávala budoucím maminkám ve své ordinaci Mojžíšová.

„Když budete poctivě cvičit, mohu vám slíbit jednak renesanci při styku, nebolavou menstruaci a po čase snad i těhotenství. A kdyby nic jiného, tak aspoň zpevněnou figuru a návrat sebevědomí, což pro ženskou taky není k zahození,“ dodávala.

Přesunout se na začátek