fyzioterapie

JSME TADY PRO VÁS…

Pro Vás, které něco bolí, trápí či se jen „necítíte ve své kůži“. Pro Vás, kteří se toužíte spřátelit se svým tělem, porozumět mu a přijmout ho v celé jeho kráse a jedinečnosti. Pro Vás, kteří jste se rozhodli převzít zodpovědnost za to, jak se Vám daří. Pro Vás, kteří se chcete učit větší vnímavosti a objevit radost z pohybu. A v neposlední řadě také pro Vás, kteří vnímáte, že fyzické tělo je chrámem naší duše – vzácné a jedinečné záře, kterou obohacujeme svět. A že i ta se potřebuje mít dobře, abychom se mohli těšit pevnému zdraví…

Jsem fyzioterapeutka a lektorka jógy. Práce se pro mě stala láskou i posláním. Kromě „klasické“ fyzioterapie se hodně věnuji metodě Ludmily Mojžíšové a pomáhám tak ženám na cestě za miminkem. Poradím Vám, jak o sebe pečovat, abyste se cítili ve svém těle dobře a dokázali sami předcházet případným problémům. Budu Vás učit zdravému pohybu i většímu vnímání sebe sama. Jógu ráda kombinuji s fyzioterapeutickými principy, zejména s konceptem Spiral dynamic®. Baví mě také zdravá strava a vaření, zajímám se o psychosomatiku a bylinky. Když nepracuji, běhám o 106, ráda tedy poradím i běžcům.

2

Fyzioterapie

1250 Kč
Jedna terapie
  • Délka - 50 minut

Fyzioterapie

Permanentka

5750 Kč
Pět vstupů
  • Délka - 50 minut

Metoda Ludmily Mojžíšové

Metoda Ludmily Mojžíšové je diagnosticko – léčebná metoda určena ženám s funkční sterilitou – tedy těm, kterým se nedaří otěhotnět, přestože jsou po gynekologické stránce v pořádku.

Spočívá v nápravě svalové nerovnováhy těla a v reflexním ovlivnění nervosvalového aparátu pánevního dna, na kterém „leží“ ženské pohlavní orgány. V podstatě jde o to, že zvýšené napětí svaloviny pánevního dna se může přenášet i na vejcovody, dělohu a pochvu, které pak nefungují normálně.

Úspěšnost metody – tedy počet otěhotnění – je 33%. Metodu lze rovněž použít jako podpůrnou k umělému oplodnění a v rámci přípravy na otěhotnění vůbec, neboť má spoustu dalších blahodárných účinků. Běžně se využívá v léčbě bolestí zad, hlavy, kostrče a zevních pohlavních orgánů, při poruchách menstruace, bolestivém pohlavním styku, při obstipaci nebo inkontinenci.

Jak léčba metodou Ludmily Mojžíšové probíhá?

Po důkladném úvodním vyšetření a konzultaci dochází pacientka pravidelně 1x za menstruační cyklus za fyzioterapeutkou, která provádí speciální masáže, pasivní pohyby a mobilizace. Nedílnou součástí léčebného procesu je harmonizace napětí svalového dna pánevního a uvolnění kostrče per rectum. Velmi důležitá je spolupráce pacientky, jejíž úkolem je denně cvičit jednoduchou sestavu, kterou ji fyzioterapeutka naučí a v průběhu léčby obměňuje. Ošetření metodou Ludmily Mojžíšové je obvykle potřeba zopakovat alespoň 6x, což vychází přibližně na dobu půl roku. Čím je žena starší, tím delší dobu potřebuje k tomu, aby byla léčba úspěšná.

Kdo byla Ludmila Mojžíšová?

Ludmila Mojžíšová (1932–1992) pracovala jako zdravotní sestra a později asistentka na Fakultě tělesné výchovy a sportu. Zabývala se odstraňováním funkčních poruch pohybového aparátu a vyvinula pro to vlastní metodu. Tu zpočátku využívala u sportovců (jako zdravotník se zúčastnila i olympiády), ale posléze si všimla, že řadě jejích pacientek léčených pro pohybové obtíže se podařilo otěhotnět, i když se do té doby neúspěšně léčily pro neplodnost. Společně s gynekologem prof. MUDr. E. Čechem pak tento poznatek dále rozvíjela a pomohla tak stovkám žen k vytouženému dítěti.

„Dostanete devět cviků. Budete cvičit, abyste si zpevnily půlky. Za měsíc se přijdete ukázat a budete je mít každá jako mandle. Já vás to cvičení teď tady naučím a pak už se doma musíte snažit samy. Děti chcete vy, takže si pamatujte, že každá jste svého štěstí strůjce,“ říkávala budoucím maminkám ve své ordinaci Mojžíšová.

„Když budete poctivě cvičit, mohu vám slíbit jednak renesanci při styku, nebolavou menstruaci a po čase snad i těhotenství. A kdyby nic jiného, tak aspoň zpevněnou figuru a návrat sebevědomí, což pro ženskou taky není k zahození,“ dodávala.

Přesunout se na začátek