Tereza Straková

2

Mgr. TEREZA STRAKOVÁ

Fyzioterapeutka a lektorka jógy

Těší mě život, jeho pestrobarevnost i překážky, které mi staví do cesty a díky nimž se krůček po krůčku přibližuji ke hvězdám. Jsem tvořivou silou svého života. Věřím v zázraky, toužím vyletět nad mraky a ráda bych jednou potkala Malého prince. Raduji se z kouzelných maličkostí, prožívám plně každý den, poslouchám tóny bytostí kolem, tady a teď spřádám svůj sen. Fyzioterapie je pro mě láskou a posláním. 

Co se jógy týče, dostala jsem se k ní (nebo ona ke mně?) tak trochu oklikou. Oklikou jménem cervikokraniální syndrom, jinak řečeno problém v krční páteři, způsobující mimo jiné bolesti hlavy. Postupně se z léčebného procesu stávala čím dál tím větší záliba a časem se vynořila touha předávat toto pradávné umění dál. Jóga může vlastně i za to, že jsem se stala fyzioterapeutkou, nikoliv lékařkou, jak bylo původně v plánu. Rozhodla jsem se tedy, že z ní a fyzioterapie udělám nejlepší kamarádky.

Podařilo se 🙂 a já mám nyní k ruce dvě věrné pomocnice, se kterými tvoříme skvělý tým. Když zrovna neléčíme lidi, obdivujeme krásy přírody, běháme o 106, slézáme hory, sjíždíme řeky, zpíváme, probíráme se strunami kytary, tvoříme, malujeme, smějeme se, kouzlíme v kuchyni lahodná jídla, pečeme dorty, venčíme bicykl, nakupujeme náušnice a puntíkované maličkosti, pozorujeme západy slunce, sázíme stromy, poznáváme cizí kraje, nahlížíme do divadel a chrámů, listujeme knihami, lenošíme u krbu, prolézáme útulné kavárny a čajovny, hrajeme Dixit nebo Scrabble a píšeme písně či básně. A je nám u toho krásně.

Každý večer s láskou a pokorou děkuji životu za to, co všechno mi nabízí a také za to, že mám kolem sebe tak milé a laskavé lidi, kteří mohou být součástí mého malého vesmíru. Skálopevnou oporou a nejbližším přítelem je mi můj muž Petr, ten nejlepší parťák jak v józe, tak v životě.

Přesunout se na začátek