Tereza Straková

Tereza Straková

Magistra fyzioterapie, běžkyně a jógová lektorka II. třídy

JSEM…… A jsem ráda, že jsem. Na otázku, kdo vlastně jsem, hledám odpověď již nějakou dobu, prakticky od svého příchodu na tento svět. Čím déle ovšem hledám, tím více vím, že vlastně nevím. Zatím se mi to jeví asi takto. Těší mě život, jeho pestrobarevnost i překážky, které mi staví do cesty a díky nimž se krůček po krůčku přibližuji ke hvězdám. Jsem tvořivou silou svého života. Věřím v zázraky, toužím vyletět nad mraky a ráda bych jednou potkala Malého prince. Raduji se z kouzelných maličkostí, prožívám plně každý den, poslouchám tóny bytostí kolem, tady a teď spřádám svůj sen.

Co se jógy týče, dostala jsem se k ní (nebo ona ke mně?) oklikou. Oklikou jménem cervikokraniální syndrom, jinak řečeno problém v krční oblasti, způsobující bolesti hlavy. Postupně se z léčebného procesu stávala záliba a to čím dál větší, časem pak dorazila potřeba učit a předávat toto pradávné umění dál. V současnosti jsem jógovou lektorkou druhé třídy. Jóga může vlastně i za to, že jsem se stala fyzioterapeutkou. Fyzioterapie je pro mě posláním a dělám ji moc ráda. Rozhodla jsem se, že z ní a jógy udělám nejlepší kamarádky.

Podařilo se a já mám nyní k ruce dvě věrné pomocnice, se kterými tvoříme super tým. Když nepracujeme, slézáme hory, sjíždíme řeky, zpíváme, tvoříme, malujeme, smějeme se, kouzlíme v kuchyni zdravá jídla, pečeme dorty, venčíme bicykl, nakupujeme náušnice a puntíkované maličkosti, pozorujeme západy slunce, běháme o 106, fotíme, hrajeme Scrabble, sázíme stromy, oháníme se na hřišti badmintonovými raketami, poznáváme svět, nahlížíme do divadel a chrámů, listujeme knihami, lenošíme u krbu, prolézáme útulné kavárny a čajovny, hrajeme si nebo píšeme básně. A je nám u toho krásně. „Na vině“ jsou samozřejmě také ti úžasní lidé, které kolem sebe mám. Zejména Petr, jež je pro mě skálopevnou oporou, nejlepším přítelem i skvělým partnerem jak v józe, tak v životě.

Přesunout se na začátek